Taigi, jūs įsigijote aukštųjų technologijų įrenginį – rekuperatorių. Tai – ne šiaip dėžė su dviem ventiliatoriais, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kokybiškame rekuperatoriuje rasite tokių medžiagų ar sprendimų, kurie dar prieš keliolika metų buvo naudojami tik NASA kosminiuose projektuose. Kasdien šios technologijos atsiranda vis arčiau mūsų, tampa kasdienybe, netrukus be jų tiesiog neįsivaizduosime kokybiško gyvenimo.
Kiekviename rekuperatoriuje rasite du oro filtrus. Vienas jų skirtas apsaugoti nuo sugadinimo jautrius įrenginio komponentus, kitas – jūsų plaučius ir sveikatą. Abu šie filtrai be galo svarbūs! Paaiškinsime, kodėl:
Tiekiamojo oro filtras sulaiko lauko ore esančias kietąsias daleles (dulkes, dūmus, pelenus, druskas), taip pat – mikroorganizmus (pelėsius, bakterijas ir virusus), žiedadulkes. Kuo šis filtras tankesnis – tuo tuo mažesnes daleles ir tuo didesnį jų kiekį jis geba sulaikyti. O kuo mažesnės dalelės – tuo jos pavojingesnės jūsų sveikatai.
Tiekiamam lauko orui filtruoti rinkitės vieną šių filtrų:
● M5 (EN 779:2012) / EPM₁₀ 55% (ISO 16890), sulaikantį 0.3-10 µm skersmens daleles 55% efektyvumu
● F7 (EN 779:2012) / EPM₁ 70% (ISO 16890), sulaikantį 0.3-1.0 μm skersmens daleles 70% efektyvumu
Šalinamojo oro filtras surenka patalpos dulkes. Patekusios į įrenginio vidų, jos gali pažeisti ventiliatorių guolius, arba plonu sluoksniu nusėsti ant šilumokaičio plokštelių. Pirmuoju atveju, įrenginys tiesiog nustos veikti. Antruoju atveju neatsitiks nieko. Tiksliau, nieko lengvai pastebimo. Tačiau, pvz, statybinės dulkės, sudrėkusios dėl rekuperatoriaus kondensuojamos drėgmės, suformuos ant plonyčių šilumokaičio plokštelių ištisinį tinko sluoksnį, kuris neleis šiltam orui efektyviai pašildyti tiekiamo šalto lauko oro. O tai, savo ruožtu, negrįžtamai sumažins jūsų įrenginio šiluminį efektyvumą.
Dulkės, šiluma ir drėgmė – puiki terpė veistis bakterijoms ir grybeliams. Todėl laiku nepakeitus filtro, jūsų dešimtokas per mokyklos mikroskopą ant jo rastų ištisus įvairiausių kultūrų didmiesčius.
Šalinamam orui filtruoti rinkitės vieną šių filtrų:
● G4 (EN 779:2012) / COARSE 80% (ISO 16890) filtrą, sulaikantį 0,3-10 µm skersmens daleles 80% efektyvumu.
● M5 (EN 779:2012) / EPM₁₀ 55% (ISO 16890), sulaikantį 0.3-10 µm skersmens daleles 55% efektyvumu
☝ Reguliariai keisti vėdinimo įrenginio oro filtrus ypatingai svarbu dėl to, kad užsikimšę kietosiomis dalelėmis, jie praleidžia mažesnį kiekį oro. Jei G4/COARSE klasės filtras net ir po šešių eksploatacijos mėnesių dar užtikrins gyvenamajame būste tam tikrą oro srautą, tai F7/EPM₁ klasės filtras gali tapti visiškai neprapučiamas, kaip kokia gipso kartono plokštė. Skirtingo tankumo filtrų tarnavimo laikas taip pat yra skirtingas, kuo filtras tankesnis – tuo greičiau jis užsikimš.
☝ Nuolat naudojant vėdinimo įrenginį, reikia stebėti ir esant reikalui, padidinti jo vėdinimo galią. Jei, iškart pakeitus filtrus, būstui vėdinti pakanka 40% galios nustatymo, tai filtrų tarnavimo laikotarpiui einant į pabaigą, gali nepakakti ir 80%. Todėl reguliariai keičiami filtrai leis sutaupyti ir elektros energijos.